Hlavní nástěnka

Herní čas

Dnes je

   

Každý reálný den se mění herní den a noc, v neděli je zatmění. Podrobnosti v Reáliích hry.

Roční období v herních světech: 
Daerie, Famyok - Léto
Noypra - Léto

Příští úplněk:
27. 7. 2018


Počasí / Sdělení vypravěče

Změna počasí v jednotlivých herních světech. Sledujte aktuální dění. 

Počasí / Sdělení vypravěče
Datum změny: 25.3.2018

 V Daerii díky slavnostním rituálu bílých mágů se probudila příroda a nastalo jaro, které se postupně rozšířilo i do oblasti Famyoku. 

FAMYOK
 Sníh již roztál po celém území. Denní teploty se pohybují okolo 15 °C, noční klesají na 7°C. Je oblačno, místy zataženo. 

NOYPRA
V Noypře je nejtepleji z celé Aerie. Denní teploty se pohybují až okolo 28-32°C, noční klesají na 25°C. Je slunečno. 

DAERIA
Stejně jako ve Famyoku i v Daerii roztál veškerý sníh. Země rozkvetla. Denní teploty se pohybují okolo 12°C. Noční okolo 5°C. Je slunečno. 

 

Počasí / Sdělení vypravěče
Datum změny: 6.3.2018

FAMYOK
Ve Famyoku pomalu ale jistě roztává sníh. Oteplilo se. Denní teploty se pohybují okolo 2°C, noční klesají na -5°C. Obloha je převážně zatažená, místy slunečno. 

NOYPRA
V Noypře je nejtepleji z celé Aerie. Denní teploty se pohybují až okolo 25-28°C, noční klesají na 22°C. Je slunečno s  občasnými přeháňkami.

 

DAERIA
Stejně jako ve Famyoku, i v Daerii ustupuje sněhová pokrývka, která nyní sahá sotva na 10 cm a to převážně pouze v Pralese v nepřístupných oblastech. Cesty jsou téměř bez sněhu. Denní teploty se pohybují okolo 1°C. Noční klesají na -8°C. 
V Ledových horách je však jako ostatně celý rok teplota o dost nižší a sněhová pokrývka zde dosahuje i půl metru sněhu. 

 

Počasí / Sdělení vypravěče
Datum: 5.1.2018 - 19.1.2018

FAMYOK
Famyok je pod sněhem. Sněhová přikrývka má místy až 30 centimetrů a je velká námraza. 
Obloha je zatažená, s občasným deštěm nebo sněhovými přeháňkami. Denní teploty se pohybují okolo -10°C, noční klesají i na -15°C. 

NOYPRA
V Noypře je nejtepleji z celé Aerie. Denní teploty se pohybují až okolo 23-25°C, noční klesají na 20°C. Je slunečno.

DAERIA 
Daerií prochází sněhová bouře, která sužuje místní obyvatele. V nepřístupných oblastech sahá sněhová přikrývka až na několik desítek centimetrů. Denní teploty se pohybují okolo -12°C, noční až okolo -20°C. Mimo cesty se pohybujte obezřetně zejména v Pralese, zvěř je z nedostatku potravy a mrazu velmi nepříčetná a agresivní. Stejně tak buďte opatrní v Ledových horách. Sněhová pokrývka zde místy dosahuje i na několik metrů.

Počasí
Datum: 27.11.2017 - 3.12.2017

Zima je nám stále blíž, lepší jest vyhledat skrýš.

FAMYOK
Podobně jako v Daerii, nyní i ve Famyoku začalo sněžit. Sněhová pokrývka pokryla téměř celou zemi a má okolo 3-5 cm. Obloha je zatažená, s občasným deštěm nebo sněhovými přeháňkami. Denní teploty se pohybují okolo 10°C, noční klesají i na nulu. 

NOYPRA
V Noypře je nejtepleji z celé Aerie. Denní teploty se pohybují až okolo 23-25°C, noční klesají na 20°C. Je oblačno, větrno.

DAERIA
V Daerii se stěžuje dopravní komunikace. V nepřístupných oblastech sahá sněhová přikrývka až na několik desítek centimetrů. Je jasno, již tolik nemrzne. Denní teploty se pohybují okolo 12°C, noční okolo 5°C. V Ledových horách se pohybujte obezřetně. Sněhová pokrývka zde místy dosahuje i na několik metrů.

 __________________

Počasí
Datum: 18.11.2017 - 25.11.2017

Po celé Aerii se značně ochladilo, pomalu ale jistě přichází zima. Je nejvyšší čas připravit si zásoby na zimu.

FAMYOK
Ve Famyoku se konečně vyjasnilo, obloha je jasná, téměř bez mraků. Ničivá bouře ustala, lesy jsou však plné vyvrácených stromů, spadaných větví. Neprůjezdné jsou i některé cesty. Denní teploty se pohybují okolo 10°C, noční klesají i na nulu. 

NOYPRA
V Noypře je nejtepleji z celé Aerie. Denní teploty se pohybují až okolo 22°C, noční klesají na 18°C. Je oblačno, občasné přeháňky.

DAERIA
V Daerii se objevuje první asi dvoucentimetrová sněhová přikrývka. Denní teploty se podobně jako ve Famyoku pohybují okolo 8-10°C, noční klesají do mínusových teplot až -2°C.

__________________

Datum: 24.10.2017 Ve Famyoku je bouřka doprovázená silným bočním větrem. V lesích není bezpečno. Padají stromy, lámou se větve, čas od času do některého ze stromů udeří blesk. Pohybujte se proto obezřetně. denní teploty se vyšplhají až na 16°C, noční klesají na 8°C. Noypra je slunečná – denní teploty se pohybují okolo 25°C, noční okolo 22°C. V Daerii jsou časté dešťové přeháňky. Teploty se pohybují se okolo 20°C, noční okolo 16°C. Na oceánech je jako obvykle mlhavo.

Datum: 29.9.2017 Zvěř se začíná připravovat na zimu, nastává klasické období podzimu, to se však netýká území Noypry, kde panuje věčné léto. Užívejte si posledních teplých dní před nadcházející zimou, která brzy přijde. Ve Famyoku se vyjasnilo, je slunečno - denní teploty se vyšplhají až na 18°C, noční klesají na 10°C. Noypra je polojasná až oblačná – denní teploty se pohybují okolo 25°C, noční okolo 20°C. V Daerii je podobné počasí jako v Noypře, akorát teploty jsou poněkud nižší, pohybují se okolo 22°C, noční okolo 18°C. Pralesy jsou po bouřce značně poničené. Můžete najít spadané stromy a ulámané větve. Na oceánech je jako obvykle mlhavo.

Datum: 19.9.2017 Ve Famyoku jsou nyní občasné dešťové přeháňky, převážně je však oblačno, místy zataženo. Denní teploty se pohybují okolo 12°C, noční teploty klesají i na 5°C. Je zřejmé, že nám pomalu ale jistě přichází zima. Noypra země věčného léta je nyní zcela jasná, po usedavém dešti sluníčko konečně vysušuje mokré lesy. Denní teploty se pohybují okolo 20°C, noční okolo 18°C. V Daerii je nyní bouřka. Doporučuje se vůbec nevycházet ven a raději se bedlivě skrýt. Denní teploty se pohybují okolo 15°C, noční okolo 10°C. Na oceánech stále panuje hustá mlha. Pohybujte se zde jen velmi opatrně.

Datum: 8.9.2017 Ve Famyoku je mlhavo. Orientace po tomto území je velmi náročná, s velkými obtížemi můžete vidět i na pár metrů. Značně se ochladilo, noční teploty se nyní pohybují i kolem 7°C. Přes den teploty vyšplhají až na 15-20°C. Bažiny jsou stále rozvodněné. V Noypře jsou nyní dešťové přeháňky střídá se zde také slunečno nebo oblačno. Denní teploty se pohybují okolo 20°C. V noci teplota klesá na 18°C. V Daerii je slunečno. Denní teploty se pohybují okolo 18°C, noční okolo 15°C. Pozor na pohyb po oceánech i zde napadla velmi hustá mlha. Pohyb po moři je velmi nebezpečný.

Vypravěč