Hrad Bílých čarodějek
Vstup pouze pro oprávněné osoby nebo pro zvané. Hrad tyčící se na kopci jako dominanta Daerie je stejně honosným místem jako královský palác. Strategicky dobře umístěné místo mu dává mnoho výhod před nechtěnými návštěvami. Kouzelná aura, která toto místo chrání je cítit na míle daleko. Hrad bílých čarodějek je protkaný magií skrz naskrz. Skoro všechno tu funguje díky magickým mechanismům. Hrad je velice obtížné najít a ještě obtížnější dobýt. V jeho nejhlubší a nejtajnější místnosti, o které momentálně skoro nikdo neví, se podle starých zapomenutých legend nachází jedno z nejtemnějších tajemství.

Vstupní síň

Ve vstupní síni je několik nadlidsky velkých soch, které reprezentují všechny významné bílé mágy. Některé i z řad královské gardy. Na konci je socha největšího bílého mága, jaký doposud žil, který byl svého času i králem Daerie. Jeho jméno se traduje pouze v královských rodinách, veřejnosti byl znám jako Královský mág. Někteří říkají, že to byl ztělesněný samotný Quenti. U stropu místnosti z neznámých důvodů neustále poletuje oblak prachu, který ale nijak neškodí. 


Zasedací sál

Uprostřed zasedacího sálu je velký kruhový stůl se sofistikovaným obrazem medvěda uprostřed. Do místnosti a z místnosti vede několik chodeb, aby přístup dovnitř a ven byl v případě nouze, kamkoliv do hradu, co nejrychlejší. Zde se řeší různé politické nebo vnitřní záležitosti.


Taneční sál

Velká místnost uzpůsobená na pořádání bálů a plesů. Podlaha je začarovaná tak, že se nemůže nijakým způsobem poškodit nebo ušpinit. Permanentně je čistá a lesklá, skoro jako zrcadlo. Lustry a všechny ozdoby zde jsou kompletně ze zlata.


Společenská místnost

Ve společenské místnosti je vždy útulně, vždy se tu dá najít něco pod zub nebo k pití. Nikdy tady není zima a oheň v krbu také nikdy nezhasne, ani když je politý vodou. Také však nedokáže nic dalšího zapálit. Zde se setkávají bílé čarodějky a mágové ve svém volném čase.


Chodba k pokojům

Z této chodby se dá dostat do každého obytného pokoje v hradě. Jde o vůbec největší chodbu v budově, jelikož sama o sobě je nekonečně dlouhá. Díky jejím zakroucením, není vidět z jednoho konce na druhý, proto zde funguje kouzlo které způsobuje, že se dá chodbou procházet znova a znova jedním směrem, tedy chodba funguje jako nekonečná smyčka.


Tréninková hala

*další text částečně přeložený z elfštiny* 
Velká místn⸇st v zemi pod ⥽ hradem určená ke zlepᴤov͡á̶n͏į́ s͞c⦔҉o̶pn̶ost͞í ͡či͢ k ̕běžn̶ý͏m͢ s͝o̵u̶b͠o͢j́ím̛. Je ℥̢ ҉z̕nám̀o,̢ že e͏x̶i͝st͘u͘je҉ k̷o͟uϧ̕lo,͏ ͘n̴ebo͞ ķo͘m̛Ϡi̷n͝a͘c̡e̢ ́kouzel͠, ́k̨t͝er̢á̵ ot́e̕v͠řȩ b͜r͞á͞nų ͡v p̶odl҉az̢e ą ̶ǫ⅊h͟àl͝í ţa͏k ̶táj͏ℶm̵ştví v p⚭ȡ͢obě ̧⧜̧ep̧ř̴e͏⟄͞s̡t͞a̡viζ̷el͟n҉ě ̨m̛⸁c͘né͢ ͠mȢ̨g͟i̶⸅̀⸊̧ ̛z͜va͢⍫é͝ ́ ৳℥⸂s̶s૱ ҉⸇ỽ͘⥽̕ Ϡ̷Ϥ⸂̀ϧ̶y͢⸇͢ ϗ̵ϑ ℑ⦔∵͘ᴤ ♃́h♅ Ϥ͘૱͜ Ϟ̸ζ̧ ̛ȡ́l̕ ͟⸂ϧ͡y͢ ƾa̛s̷ ꠸ ϧ͘y͡⸇̵ ϗ͟ϑ̡ ̴ỽ⥽̢ Ϡ̢ ҉


Hradní zahrada

Hradní zahrada je malá kapesní Noypra Bílého hradu. Vždy je tu všechno hezky zelené, rozkvetlé a příjemně harmonické. Roste zde několik jabloní, které jsou však natolik vysoké, že na jablka nelze dosáhnout. Zjevně je to výsledek kouzla, jelikož jablka z těchto jabloní mají účinek, který lidem přivodí věčný spánek, podobný smrti. Existuje jenom několik málo záznamů o tom, že se člověka z tohoto spánku povedlo probrat. Jediné bytosti odolné vůči tomuto účinku jsou elfové.