Pravidla RPG

  • Roleplaying game
Ptali jste se někdy co to vlastně RPG znamená ?
RPG je Role-Playing game, do českého jazyka to znamená hra na hrdiny. 
Jako snad všude i zde si tvoříte osud založením herní postavy. Jakmile si zde vytvoříte postavu je čas vstoupit do života Famyoku. Před začátkem hry je nutné znát několik základních pravidel.

  • Emote
Bez emote se ve hře neobejdete, je to běžná činnost postavy vložená mezi hvězdičky ve 3. osobě času přítomného. 
Příklad:
 *Vejde.*
Přímá řeč se píše mimo oblast hvězdiček.
Př. *Vejde* Ahoj všem. *Pozdraví.*

Pokud chcete ve hře napsat, na co postava myslí, umístěte myšlenku do zdvojených lomítek.

Př. *Vejde* Ahoj všem. *Pozdraví.* //To je zase nuda.// *Pomyslí si a zívne.*

  • Metagaming

Tímto pojmem popisujeme jakékoliv chování postavy, která využívá mimoherní informace, která daná postava nezískala ve hře. Stejně tak postava nesmí vědět, co se dělo v chatu před jejím příchodem, nezná ani jména ostatních postav, pokud se ji sami nepředstaví apod. Jedná se o závažný přečin proti RPG pravidlům a trestá se zabanováním postavy.

  • Křišťálová stěna

Křišťálová stěna je pomyslná stěna, která odděluje hráče z reálného světa od postavy. Vezměte na vědomí že vy a vaše postava nejste dvě totožné osoby. Vaše postava má určité vlastnosti, chování apod., které třeba vy u sebe nemáte. Snažte se vaší postavu nevytvářet přesně podle své podoby.

  • Vypravěč
Vypravěč je NPC postava - systémově vytvořená postava adminem, dříve nebo pozdějí příjde čas kdy se každý z nás setká ve hře s vyprávěčem. 
Vyprávěč je osoba která sice nemá hmotné tělo takže nehraje jako normální hráč, ale je to osoba která řídí děj hry. 
S vypravěčem se nediskutuje a jeho slova jsou svatá. Na jeho příspěvky se neodpovídá, lze s ním tedy potichu nesouhlasit, ale zde vaše práva končí.
Pokud vypravěč není přítomen ve hře, je nutné herní situace, které by mohly vyžadovat vypravěčovo konání, stáhnout na minimum.

  • RPG upozornění

Jedna se o systém který vás upozorní na nesprávnost hry, nebo na jiné problémy ve hře. Na jeho příspěvky se nikterak nereaguje. Jedná se o upozornění konkrétní osoby na chybu ve hře.

  • Powerplaying

Základní chyba nováčků se jmenuje powerplaying. Každá postava musí nechat svého soupeře reagovat na podnět, který mu byl dán. Jedná se o bezohledné chování hráčů ve hře. Nikdo krom vypravěče nesmí za druhého rozhodnout, co se jeho postavě stalo.

  • Multiplaying

Multigaming neboli Mulťáctví je založení více účtů jen jednou osobou. Založení více účtu zde není sice zakázané, ale založte si pouze tolik herních účtů, které jste schopni zvládnout a věřte nebo ne, i jedna postava zabere spousty času.

  • Hra na hrdiny

Hráč neuznává svou zranitelnost třeba při souboji a hraje si na nezranitelného. Jedná se o silný nedostatek a prohřešek v RPG. Nikdo není dokonalý a i Vaše postava má své chyby. Při porušení tohoto pravidla hrozí zablokování účtu postavy.