Území Daerie
Daeria je po celé své délce obehnaná přírodní zdí, která skrývá pouze jediný a to dobře hlídaný průchod. Přestože je tato část říše neutrální, dělají se zde na hranicích poměrně přísné kontroly. Možná právě proto, aby zde nedocházelo k potyčkám. Několik odvážných se však rozhodlo tyto prohlídky obejít a rozhodli se pro cestu právě přes skaliska, která tvoří přírodní hranici země...

Planina

Planina

Nepravidelně poskládané hory tvoří krásnou dominantu spodní části ostrova. Krásná a pustá příroda. 

Sdělení vypravěče:
Traduje se, že hluboko pod zemí někde na pláních se nachází staré dračí hnízdo s dračími vejci. Víc se o tom může psát jedině v elfských spisech. Na planinách permanentně fouká nekonečný vánek. Všímavý pozorovatel zjistí, že z nějakého důvodu vánek fouká v jednom kruhu přes celé pláně.

Prales

Prales

Pralesy jsou značnou součástí celé neobydlené části Daerie. Naleznout v nich můžete mnohé... Doporučujeme nescházet z cest. 

Sdělení vypravěče:
V pralese jde nejednou pozorovat, jak se stromy a rostliny samovolně pohybují. Rostliny tady jsou vzdálení příbuzní slavnému elfskému stromu poznání. Prales dokáže sám přemýšlet a i se bránit.


Řeka

Řeka je jednou z nejkrásnějších oblastí Daerijského pralesa. Není tak široká jako řeka ve Famyoku, ale rozhodně to není ani žádný potůček. Řeka vydává příjemný zvuk a také je zde slyšet žpluňkotání ryb, zpěv ptáků nebo zvuk větru mezi kournamy stromů. Počas slunečního dne se hladina řeky krásně leskne.

Sdělení vypravěče: 
V řece často hasí žízeň mnohá zvěř, takže najít zde nějaké větší zvířátko není vůbec problém. Říká se, že když úplněk svítí tak jasně, že se voda leskne jako za bílého dne, lesk na hladině se promění v takzvané půlnoční tanečnice.

Ledové hory

Ledové hory

Jedná se o obrovskou část Daerie, ve které je permanentně celý rok mráz a sníh. Nachází se zde také nejvyšší vrch Aerie: Szalligar. 

Sdělení vypravěče:
Legenda praví, že Szalligar zdolala jen jedna jediná osoba. Albínský vlkodlak jménem Sirrah. Říká se, že v těhto horách žije smečka vlkodlaků, kteří jsou bílí jako čerstvý sníh jak v podobě člověka, tak v pdobě vlka. Co se počasí týče, v ledových horách se střídají jenom dvě. Slunečno a krutá, nebezpečná sněhová bouře. Teploty jsou permanentně pod nulou. Nachází se zde také Horská královská hlídka. Jediné místo, které cestovatelům slouží jako útočiště, jelikož v horách kvůi krutým podmínkám nelze žít. 


Srub horské královské hlídky

Dost nápadná a dost velká dřevenice na svahu jedné z hor. Nachází se na hlavní stezce. O její okolí je postaráno, takže tam není moc sněhu, přes který by se nešlo dostat. Uvnitř je příjemně teplo, postele, kuchyň, zbrojírna a dokonce i bar. 

Sdělení vypravěče:
Slouží nejen jako hlavní stanoviště Horské hlídky, ale také jako ubytovna a hostinec pro pocestné. Můžete se tady najíst, i když v baru mají jen méně kvalitní potraviny a nápoje. Lze tady i přespat, ohřát se nebo si popovídat s členy Horské hlídky. Znají totiž ty nejzajímavější historky v celé Aerii, o kterých navíc málokdo slyšel, jelikož v horách se pohybují většinou jenom oni. Jediné z čeho mají strach, je smečka bílých vlkodlaků z legend. 

Domy