Horgaldar
Skrytá vesnička, která byla až do nedávna naprosto neznámá. Po válce vlkodlaků a lidí byli poražení zatlačeni zpět do Famyoku, kde se usídlili v nejhlubších částech lesa. Zde založili přeživší osadu a přečkávali zde dlouhé roky bez styku s okolním světem, který na ně brzy zapomněl. Díky uzavření příměří mezi vlkodlaky a přívrženci krále se však vesnice osmělila a otevřela své brány pocestným, jejichž kosti ještě donedávna zdobily hranice obce. Není však neobvyklé, že nepříjemný návštěvník čas od času zmizí bez toho, aby vesnici opustil.

Domy

Volné - 50 zlatých

Okolí vesnice

Okolí vesnice

Vlkodlačí vesnice nemá na rozdíl od ostatních měst a vesnic žádné hradby či obranné věže. To je díky tomu, že vlkodlaci se specializují na boj z blízka a hradby by byly jen překážkou. Vesnici ale není lehké přepadnout i přes absenci hradeb - vlkodlaci mají výborný čich, sluch a vždy je v okolí hlídka, obyvatelé dokážou protivníka napadnout tedy dříve, než vesnici vůbec uvidí. Aby toho nebylo málo, nevyznačené cesty jsou plné nástrah a pastí, které jsou z drtivé většiny smrtelné. Dříve, než kdokoli vstoupí do vesnice, potká minimálně dva hlídače, kteří přístup umožní. 

Sdělení vypravěče:
Není vhodné se pohybovat po nevyznačených cestách, v nich se vyznají pouze místní obyvatelé. Čeká zde mnoho pastí, které vesnici chrání. Od pastí na medvědy, přes jedovaté šipky, padací sítě až po skryté jámy. Po vyznačené cestě nelze minout vlkodlačí hlídku, která umožní návštěvníkům vstup. 

Centrum vesnice

Lovecká chata

Lovecká chata je nejstarší a také nejhonosnější budova ve vesnici. Slouží nejen k uskladnění vzácných trofejí, ale je zde i knihovna a hlavně shromaždiště. Do lovecké chaty mají přístup jen vybraní členové a považuje se za velkou čest, pokud je někdo z jiné rasy do chaty zván. Je tím ukazována maximální důvěra a uznání. V lovecké chatě je obvykle k zastižení Starší. 

Sdělení vypravěče:
Pro mnohé lidi je tato budova opředena tajemstvím, neboť je pro ně nemožné se do ní dostat. Neskrývají se zde však žádná tajemství vlkodlačí rasy ani žádná pokladnice. Jedná se o shromaždiště vlivných občanů, kteří rozhodují o budoucnosti vesnice.


Hostinec U Vlčího drápu

Maličká budova, která většinu návštěvníků zavede pod zem. Zde se rozkládá prostorná a útulná místnost plná trofejí, nábytku a hlavně dobrého pití. Sice zde nedostanete tak kvalitní alkohol jako se může chlubit Draycott, avšak atmosféra je tu o poznání přátelštější a jistě potěší i větší výběr jídla. Toho bezmasého se tu však nejspíš nedočkáte. V horní části putyky je soukromý salónek pro výše postavené. 

Sdělení vypravěče:
Hostinec je živý hlavně v nočních hodinách, kde se skromné prostory budovy rychle zaplní. Na rozdíl od podobných podniků je tenhle však otevřený stále, návštěvník zde může být několik dní v kuse. Lze si zaplatit i malý pokoj k přenocování. 


Aréna

Vlkodlaci svoji divokou krev těžko zapřou. Zatímco ve Velkém Hvozdu se perou v bojové jámě zápasníci hlavně pro přežití a zisk, zde zápasí vlkodlaci pro čest a postavení. Aréna slouží také k urovnání veškerých sporů, ale také pro trénink či zkrácení dlouhé chvíle. Právě proto vypadá aréna ve vesnici o něco honosněji než ta ve Hvozdu, a je také o dost častěji využívaná. Bojuje se v ní i několikrát denně.  

Sdělení vypravěče:
Ačkoliv král o existenci ztracené vesnice ví a obchod s ní podporuje, nejednu vrásku mu dělá právě zdejší aréna. Zápasy jsou tu na denním pořádku, naštěstí se nejedná zpravidla o souboj na život a na smrt. Mnoho rytířů z království jezdí do této arény pilovat své dovednosti, neboť jak je známo, právě vlkodlaci jsou nejlepšími válečníky.


Věznice

Jako každá vesnice či město, i tohle se může pochlubit vězením. Ačkoliv je malé a ve vězení jsou sotva tři cely, vězeň nemá prakticky šanci utéct. Mříže jsou dvojnásobně silné, aby je nedokázal vylomit ani vlkodlak při proměně. Věznice je pod zemí, odkud vede jediná cesta ven, která je vždy střežena a je chráněná ještě jednou mříží. Součástí věznice je samozřejmě i malá mučírna.

Sdělení vypravěče:
Postel v těchto malých a přísně střežených prostorech nenajdete, jako lůžko slouží sláma, která páchne močí. Mučírna je vybavena zvláštními přístroji, které umí jen málokdo využít. Není těžké hádat, proč je ve vesnici pouze několik cel. Většina zločinů se tu totiž trestá smrtí.