Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 171
Je dostupná registrace do beta testingu... Klikni zde

Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 211
Informace o lokacích - RPG Famyok

Počet postav

Člověk (17)
Elf (10)
Bílý mág (7)
Rituální mág (10)
Vlkodlak (15)
Upír (15)
Temný elf (4)

online

0 online postavy


Informace o lokacích

 

Daerie


Daerie

Klikni na mapu pro zvětšeníČást Aerie, která má největší hustotu obyvatel. Mnohá města i vesnice se nachází právě zde, a drtivá většina z nich patří pod království. Zemědělství, chovatelství, těžba i rybaření – Daerie nabízí vše, co běžným lidem stačí ke štěstí. Není divu, že je tato část země brána coby za ekonomicky nejsilnější a nejstabilnější. Jak je známo, lidé se dokážou přizpůsobit nejlépe ze všech ras. A právě lidi mají ve zdejším kraji největší zastoupení.

Obvyklé rasy: Člověk, Bílý mág

Významná společenství: Království, Řád Světla

Situace: Ač je v Daerii střet náboženství, cíle obou významných společenství jsou téměř totožné. Právě proto panuje v tomto území mír a klid.

Nebezpečí: Nízké. Největší nebezpečí se ukrývá mimo obvyklé cesty v pralese na východě země – díky velikosti lesa se zde nachází různé nelegální osady banditů. Během úplňku je prales a jeho okolí nebezpečné také – loví zde totiž vlkodlaci ze smečky Gadwyn i upíři z řad přívrženců.

Rozloha: Velikostí je Daerie srovnatelná s ostatními částmi země, z jednoho konce na druhý se lze dostat pomocí jízdního zvířete za týden cesty.

Podnebí: Daerie se pyšní klasickým podnebím, které je obvyklé v mírném pásmu. Střídají se zde 4 roční období: Jaro, léto, podzim, zima. Zatímco letní teploty dosahují kolem 39°C, v zimě zde může být až -10°C. Daerie je známá svým suchem a vysokou teplotou během letních dní.

Královské město Ailmar


Avolire, hrad bílých mágů


EthosTospePřístavní město Irragin


Farmářské usedlostiVesnice

Noypra


Noypra

Klikni na mapu pro zvětšeníVětšina povrchu tohoto území pokrývají lesy, které jsou plné zvířat. Je však dobré se mít na pozoru, zdejší zvěř se nevyplatí lovit. Tento kraj totiž patří hlavně elfům, a lov jejich zvířat nemusí končit zrovna šťastně. Noypra ukrývá pod svými kořeny mnohá tajemství, a mnohá z nich nebyla doposud rozluštěna. Území je vedeno jako zcela neutrální, a stejně tak i přistupují města či vesnice, které v Noypře sídlí. Nevměšují se tak do problémů jiných ras, a tvoří tak dokonalou bariéru mezi dvěma znepřátelenými světy.


Obvyklé rasy: Elf, Temný Elf, Člověk

Významná společenství: Lesní elfové, Thartas

Situace:Noypra je vedena coby neutrální země, která se nestaví na stranu krále ani odpůrců. Odmítá se tak vměšovat do válek či situací, které by mohli v tomto boji napomoci jedné, nebo druhé straně. Díky tomuto přístupu drží jistý mír, neboť se Noypra nachází přímo mezi dvěma znepřátelenými stranami.

Nebezpečí:Nízké. Zvěř v lesích není přirozeně agresivní, a v lesech se bandité ukrýt nemohou, neboť právě lesy jsou domovem elfů. I tak je vhodné mít se na pozoru – vstoupit nepovoleně na území elfů, do posvátných lokací či lovit zdejší zvěř, je velmi, velmi nebezpečné.

Rozloha: Velikostí je Noypra srovnatelná s ostatními částmi země, z jednoho konce na druhý se lze dostat pomocí jízdního zvířete za týden cesty.

Podnebí:Díky Stromu poznání, který je brán coby nejsilnější magický organismus v Aerii, zde panují pouze dvě období, které se střídají – a tím je jaro a léto. Ačkoliv se během obvyklé zimy může zdát chladnější vzduch, nikdy nedosáhne pod bod mrazu. Teploty se zde celoročně pohybují přibližně od 15 °C do 35°C. Díky stálé zeleni v zimním období migruje do Noypry i zvěř z ostatních území.

Thartas


Calima


Posvátná část lesa
Famyok


Famyok

Klikni na mapu pro zvětšeníNejnebezpečnější část Aerie, která je proslulá svou kriminalitou. Vliv krále je zde minimální, i tak se zde nachází jeho jednotky – a to v bažinách, na severu země. Tímto způsobem se snaží omezit v průniku nebezpečných jedinců a bestií do zbytku země. V této snaze napomáhá i smečka Gadwyn a jednotky Tarotu z města Thartas. Území Famyoku je velmi bohaté. Ve skaliskách se ukrývá ruda i drahé kamení, v lesích je mnoho zvěře i dřeva a řeky jsou plné ryb. Ve zdejším kraji však platí, že je zde vždy větší predátor.


Obvyklé rasy: Člověk, Upír, Vlkodlak, Rituální mág, Temný elf

Významná společenství: Gadwyn, Samsara, Monarchie

Situace: Díky konfliktům mezi Monarchií a smečkou Gadwyn panuje ve Famyoku stálé napětí, rozdělujíc tak celé území na východní a západní část, kde je dělným bodem vesnice Gilramore. Zatímco východní část má pod svou správou smečka, o tu západní se dělí Monarchie a spolek rituálních mágů, Samsara.

Nebezpečí: Vysoké. V lesích se neukrývají pouze bandité, ale také nejrůznější bestie. Díky nevraživosti ras zde panuje také neustálá možnost útoku z důvodu rasismu. Nejnebezpečnější událostí Famoku se stává úplněk, díky vlkodlačímu lovu či upírskému řádění.

Rozloha: Velikostí je Famyok srovnatelný s ostatními částmi země, z jednoho konce na druhý se lze dostat pomocí jízdního zvířete za týden cesty.

Podnebí:Famyok se pyšní klasickým podnebím, které je obvyklé v mírném pásmu. Střídají se zde 4 roční období: Jaro, léto, podzim, zima. Zatímco letní teploty dosahují kolem 35°C, v zimě zde může být až -20°C. Tvrdí se, že právě ve Famyoku jsou nejstudenější zimy z celé Aerie.


Horgaldar


Draycott


Velký Hvozd


Moridarra Trost


Gilramore


Vesnice


Tiché vesnice

Černé město
Tajemstvím opředené město, ukryté hluboko pod povrchem. Ve městě není vidět slunce, není cítit vánek. Nekvete zde strom, natož rostlina. Ač se o jeho existenci ví, mnozí Černé město považují za pouhou legendu. Město samotné se nachází pod Ailmarem, a je velmi malé – sčítá jen několik desítek domů spolu s pevností Fahharů, palácem vůdce podsvětí. Jak je známo, Černé město je rájem pro nelegální aktivity všeho druhu – jeho konexe sahají po celé Aerii, a pravděpodobně i do jiných zemí. Ač již padlo několik návrhů ke zničení tohoto místa, všechny byly zrušeny či odmítnuty. Ať se jednalo o korupci či o pravděpodobné vysoké ztráty. Ve vzduchu také visí obava, že případné zničení by mohlo přinést zničující následky pro celý známý svět.

Obyvatelstvo: Ve městě žije několik desítek zločinců, kteří mají privilegium toto místo navštěvovat. Toto privilegium dostávají ti nejmocnější, či nejspolehlivější členové podsvětí. Na rasu se ve městě nedbá, a ve složení jsou zastoupeny všechny rasy. Jejich totožnost je zcela neznámá.

Vstup: Existuje několik možností, jak se do Černého města dostat, žádná z nich ale není jednoduchá. Členové podsvětí mají přístup jednoduší, neboť ví o tajných vchodech, u kterých je nutné se prokázat „ptačí mincí“. Tyto vchody se pravidelně mění, a nejsou tak stálé. Stálý vchod je jen jeden, a ten je přes odpadní stoky města Ailmar. Ty vedou do labyrintu, na jehož konci se ukrývají brány Černého města.

Zločinnost: Jak lze čekat od Černého města, zločinnost je tu na vysoké úrovni, a platí zde pravidlo silnějšího. I tak zde obyvatelé žijí ve vzájemném respektu. Obchod zde funguje na formě závazku, nikoliv okamžitého předání zboží. Kupujícímu je zboží tak dovezeno na smluvené místo, ať už se jedná o drogy, krev, osobu či její část. Ačkoliv v Černém městě funguje několik elitních stráží, občas se ten, kdo tu nemá co dělat, jednoduše ztratí.

Známé tváře:
Diaboli Fahhar – Ve městě známý jako „Žlutooký“ – pán podsvětí

Daerie
Daerie
Daerie
Famyok
Famyok
Famyok
Famyok
Famyok
FamyokPřihlásit se

Ostatní


Spolupráce


Eriniamus

iHogwartsTÝM PROJEKTU
» Azerethia
» Virusxteen
» Irismia
» Atsushi Hatuge
» Tir
» Martell
» Morgana
» Ju


PODĚKOVÁNÍ
» Nettie
» Terry Morco
» T-Bolt
» Filius Flitwick
» StrangeKami
» Vypravěč Bunny


FINANČNÍ POMOC
» Andromeda
» Koira
» Aila


V neposlední řadě patří dík i všem našem hráčům