Famyok.cz - Textová RPG hra

Registrace

 

 

Hráčské postavy

Programátor (2)
(1)
Člověk (22)
Elf (13)
Bílý mág (12)
Rituální mág (17)
Vlkodlak (12)
Upír (15)
Admin (5)
RPG Správa Nižší (3)
RPG Správa Vyšší (1)

onlineBestiář

A

B

Tuto bytost je velmi těžké zastihnout. Kdo ví, zda za to může to, že Beduni bývali kdysi dávno loveny a téměř vyhubeny, kvůli jejim zlotřilým úmyslům, anebo pro jejich kly. Pokud byste se však rozhodli Beduni hledat, nejlepším místem budou místa s výskyty minerálů. Známe však i případy kdy se Beduni vyskytovali v Ailmaru, anebo jinde blízko lidských obydlí, kde obyvatele měst okrádaly o jejich šperky. Mají obrovský talent na vyhledávání nalezišť krystalů a jiných minerálů. Tyto minerály jsou schopny rozdrtit svými obrovskými kly. Mají takovou sílu, že za pomocí klů jsou schopny prorazit i železné brnění. Naštěstí tato stvoření nejeví téměř žádné známky agrese, výjimkou je pouze období říje, kdy se samičky Beduni pečlivě starají o svá mláďata a napadají kohokoliv, kdo se přiblíží jen na několik metrů.

Vzhledově jsou tato stvoření poměrně malá, a ještě nebyl spatřený vyšší Beduni než jeden metr vysoký. Barevně se velmi od sebe liší, jelikož záleží, v jaké oblasti žijí a čím se živí. Nejčastěji se vyskytují zbarveni do rubínově červené, anebo tyrkysově modré. Mají podlouhlé úzké tělo, zakončené malinkým kostěným ocasem, který je stejně tvrdý jako jeho kly. Přední končetiny se postupem času proměnily v drápkovité tlapky, díky kterým mrštně okrádá zbohatlíky, když zrovna nemá jiný způsob, jak si sehnat potravu. Jeden by si myslel, že každý postřehne, jak mu něco sundává například smaragdový prsten z rukou, což se samozřejmě ve většině případů i stane, avšak tato zvířata jsou tak mrštná, že Vám během pár vteřin zmizí z dohledu.

Velikost: do 1 metru
Typ: Živočich
Podstata: Organická 
Výskyt: Magický les, Výklenek za vodopádem, v nouzi okolo bohatých obydlí
Vzácnost: Vysoká
Nebezpečnost: nízká až střední – pokud Vám nevadí, že Vás tato bytost okrade
Náročnost lovu: Lov samce i samice 7- Vysoká – je velmi těžké jej najít, natož chytit. Pokud se Vám však podaří nějakého Beduniho dostat, odměna Vás jistě nemine, jelikož se tyto bytosti používají k hledání vzácných minerálů, což má občas i své nevýhody, jelikož Beduni se ženou za nejbližším minerálem v dosahu, nehledě na jeho vzácnost.

 

Ne každý vlkodlak snáší svoji první úplňkovou proměnu dobře. Mnozí z těchto prokletých nešťastníků ztratí kontrolu nad svým tělem trvale a nejsou již schopni se vrátit do lidské formy. Vědomí člověka je potlačeno šelmou a je nemožné ho získat nad bestií zpět. Většinou se však jedná o jedince se slabou sebekontrolou či o jedince, kteří nejsou se svým vlkodlačím osudem smířeni.

Bezduší obývají temné lesy Famyoku, kde se samice sdružují do smeček o různém počtu s přísnou hierarchií. Samci žijí samotářským, toulavým životem. Díky toulání se právě samec Ztraceného vlkodlaka může ukázat i na okrajích lesů, kde díky své divoké krvi napadá pocestné či terorizuje okolní vesnice. Právě díky těmto tvorům mají vlkodlaci u lidí velmi špatnou pověst. Potomci těchto zvířat již kompletně postrádají lidskou podobu a stejně jako rodiče nejsou schopni se do ní proměnit. Bezduché je možné trénovat, je to však velmi obtížné a ani odmala cvičenému Ztracenému vlkodlakovi není radno příliš důvěřovat. Při úplňku tito vlkodlaci ztrácejí i tu trochu kontroly a útočí na všechno živé v okolí, krom sebe samých.

Velikost: 1,5 metru
Typ: Šelma
Podstata: Organická
Výskyt: Všechny lesy Famyoku
Vzácnost: Střední
Nebezpečnost: Samec: Střední, Samice: Vysoká
Náročnost lovu: Lov samce Nízká, lov samice Střední (samice jsou ve smečkách), lov při úplňku: samec Střední, samice Vysoká

C

Č

Černý strom je první z rostlin v našem bestiáři. Svoje místo si zde zasloužil díky své jedinečnosti, magickému potenciálu i inteligenci o které by se mohli vést spory, zda tam opravdu je nebo je to jen přirozený mechanismus. 

Mohutný černý strom pokrytý hrubou, tlustou kůrou s dírami bez listí či plodů je na první pohled nápadný. Aspoň pro toho, kdo umí rozeznat iluzi od reality. Pro ostatní se strom tváří jako něco, co zrovna nutně potřebují. Místo k přespání, studna s vodou či pasoucí se srnka. Jen ji ulovit. Černý strom má totiž magií posílenou moc, která oběti v hlavě vytvoří jednoduchou iluzi na základě jeho momentálních potřeb. Přes díry v kůře strom vypouští svá semínka, která tuto nadpřirozenou moc nesou až k obětím. 

Neznalý dobrodruh se díky jeho síle snadno chytí do pavučiny lží a podvodů a z většiny už se z ní nevymotá. Základní způsob, jakým Strom získává sílu pro svůj vlastní růst je ten, že jí bere jiným. U opravdu vzrostlého a dospělého stromu je tak okruh několika metrů od něj osázen kostmi nešťastníků všech druhů, kteří si nedali dostatečný pozor a uschlými kmeny stromů, jež zde dřív žily. Jediný způsob, jak zjistit přítomnost iluzí je buď amulet proti iluzím, nebo se to dá poznat dle až nepříjemně nasládlé pachuti na horním patře. 

Ti, kdo se ke stromu přiblíží až příliš napřed ztuhnou a pak usnou. Pokud je odtamtud nikdo nevytáhne, aby je zachránil, shnijí a rozloží se zaživa čímž pohnojí strom. 

Velikost: 10 - 15 metrů (dospělý) 
Typ: Rostlina
Podstata: Částečně magická 
Výskyt: Magický les a další místa s dostatečnou koncentrací magie 
Vzácnost: Střední až vysoká
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: Strom se ve většině případů nevyhledává, žádný užitek z něj není a dobrodruh si akorát koleduje o ne-příliš příjemnou smrt. 

D

Ď

E

F

G

H

CH

I

J

K

Malý opeřenec dostal název podle zvuku, který vydává. Je to směs kukání a zvuku jaký vydávají vrány. Ptáček o velikosti vrabce. Má v poměru ke svému tělu velký zahnutý zobák sklopený dolů, žluté oči a po celém těle čistě fialové peří. Křídla má však v porovnání s tělem značně velká. Rozpětí dosahuje až padesáti centimetrů. Pírka na ocasu má naopak krátké. Pera na křídlech jsou extrémně lehounká a flexibilní. Vyrábí se z nich ty nejlehčí oděvy, schopny úplně ztlumit zvuky a kroky, či zpomalit pád až z patnácti metrů. Kukkuakarakaroy dokáží i navzdory svým předlouhým křídlům perfektně manévrovat i v hustých korunách lesních stromů. Živí se převážně semínky, či opadaným listím. Žijí ve velkých počtech a téměř nikdy ne samotní. Jedná se o jednoho z nejrozšířenějších tvorů na světě.

Velikost: do 10 centimetrů, rozpětí křídel až 50 centimetrů
Typ: Létavec
Podstata: Nemagická
Výskyt: Všude, kde se nacházejí stromy
Vzácnost: Velmi nízká
Nebezpečnost: Nízká
Náročnost lovu: Nízká

L

M

Také přezdívaná Tančící dáma. Makara svým vzhledem trochu připomíná delfína, až na to, že ústa má víc špičaté a také dost tvrdé, jako zobák. Svou přezdívku si vysloužila díky chapadlům připomínajícím kus látky vznášející se ve vodě, které jí vyrůstají z konců ploutev. Chapadla jsou stejně vypadající a stejně prchlivá jako u některých medúz. Rozdíl je v tom, že makara je nedokáže ovládat vůlí, pouze je nechat plout za ní, jako by to byly vlasy. Dosahuje délky až dvou metrů, s chapadly až pět. Vyskytují se ve všech větších vodách a žijí samotářsky. Jsou to skvělí plavci, dokáží plavat rychlostí až 40 kilometrů v hodině. Takto dokáží rychle ve vodě kroužit kolem své oběti, až se zamotá do prchlivých chapadel. Jsou velice agresivní. Živí se masem svých obětí a způsob rozmnožování není známý.

Velikost: 2 metry, s chapadly 5 metrů
Typ:
Vodní
Podstata: Nemagická
Výskyt: Všechny větší vody
Vzácnost: Střední
Nebezpečnost: Střední až vysoká
Náročnost lovu: Střední

 

"Šedavá postava, jen tak tam postává. Já však vím, že z ní zešílím." (oběť útoku Mlhavce)

Mlhavec je stvoření tuze zvláštní. O jeho původu se stále vedou spory. Na první pohled vzdáleně připomíná obrys člověka utopeného v hluboké mlze. Pohled druhý je však o poznání děsivější. Z člověka (pokud jím Mlhavec kdy dřív byl), zbyly jen černé kosti, kolem kterých se vznáší zvláštní rosolovitá hmota, vytrácející se do nekonečna. Pokud byste se však snažili na ní zaostřit, nebo snad zjistit co to je, začnou vás bolet oči i hlava a zrak se vám rozostří. Tento efekt netrvá dlouho, ale dokáže nepozorného či nezkušeného dobrodruha zmást natolik, že se k němu Mlhavec stihne přiblížit a v tu ránu je sním amen.

Z toho, co víme o útocích Mlhavce, většina obětí setkání přežily. Z těch, co přežili, si ale většina vzala život sama a ty, co ustály psychické trápení jsou nyní vězněni v kobkách a pokojích s železnými dveřmi. 

Nejhorší je prý jeho polibek. Hlavu má totiž jako černou masku z dýmu, ve které není vidno oči, nos, ani ústa a když se k vám však přiblíží natolik, aby vás mohl chytnout a spojit se s vámi, rosolovitá hmota vás začne mrazit, začnou se vám odlupovat kusy kůže i masa a pokud si nedáte pozor, chytne vás do svých spárů a nepustí, dokud z vás nezbude vůbec nic. 

Mlhovci se v případě potřeby loví právě kvůli rosolovité hmotě, příbuzné ektoplazmě, ze které jsou tvořeni. Ta se používá na všemožné účely. Nejoblíbenějším z nich je mučení, protože hmota má své rozpustné vlastnosti na živočišné látky i poté, co je odebrána z tvora.  

Velikost: Zhruba 1,8 metru do výšky, šířka se vzhledem k podstatě tvora těžko zjišťuje. 
Typ: Nemrtvý, humanoid. 
Podstata: Magická
Výskyt: Bažiny a jiné, hustou mlhou zamořené území.
Vzácnost: Vysoká
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: Vysoká

 

Muraz je bytost, která přišla z temných hlubin země. Je to středně velký tvor tmavě fialovo modré barvy s rudě zářícíma očima, kterými však skoro nic nevidí, neboť ho dým skoro připravil o zrak, ale naopak velice dobře slyší. V ústech mají pouze pět horních a pět spodních zubů, které jim vyrostly do špičky a stejně tak jsou i po okraji zubaté a ostré jako pilky. Živí se převážně krví a občas syrovým masem. Jedná se o tvora, který chodí po povrchu země, ale zároveň může létat, jelikož na zádech má cosi, co vypadá jako malá zakrslá křídla, ty však velmi obratně ovládá. Loví převážně ve skupinách o zhruba dvaceti členech.

Velikost: 1-1,5 metru
Typ: Démon
Podstata: magická, organická (50%-50%)
Výskyt: Aether
Vzácnost: Nízká až Střední
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: Je loven vysoce loven pro svojí vzácnou krev, která je vzácnou surovinou pro alchymisty, ale také velice dobře zaplacenou, avšak ulovit Muraze je velice složité a nebezpečné, lovec si koleduje o nákazu nebo dokonce o velice bolestivou smrt.
Obtížnost lovu: Vysoká

N

Skupinové a nepříliš nebezpečné zvíře schovávající se v nejtemnějších lesech či podzemí. Z nedostatku světla mají ohromné uši, které zachycují každý šelest a také nepřirozeně velké oči. Jejich končetiny jsou dlouhé, uzpůsobené na rychlý pohyb jak po zemi, tak po stromech. Černá barva jejich srsti slouží jako dokonalé maskování, a proto opice nejsou spatřeny, pokud to samy nechtějí. Jedná se o všežravce, nejobvykleji se jim však na jídelníčku objevují mršiny. Jsou známí tím, že je přitahuje světlo. Doufají totiž v pocestné, které vždy obratně okradou dříve, než si toho jejich oběť vůbec všimne. Všechny své poklady si hromadí v úkrytech v korunách stromů či dutinách zdí, mnoho dobrodruhů tyto hnízda vyhledává a doufá v nález hodnotných věcí.

Opice se nechovají agresivně a v případě nebezpečí jsou velmi plaché. Své teritorium okolo hnízda si však zuřivě chrání, na vetřelce pořvávají a házejí po něm větve a kameny. V jedné tlupě může být až dvacet opic, loupí však ve skupinkách o pěti jedincích. Mnoho pytláků loví mláďata těchto opic, neboť se dají lehce vycvičit a tento malý zloděj nosí svůj lup svému pánovi.

Velikost: 0,3 metru
Typ: Opice
Podstata: Organická
Výskyt: Po celém podzemí v Ailmaru, Les smrti ve Famyoku
Vzácnost: Běžná
Nebezpečnost: Nízká
Náročnost lovu: Střední (nejtěžší je jejich stopování a odchyt)

O

P

Tvor podobný svým vzhledem klasickému divokému praseti. Prasomor je však o něco větší a na pohled poněkud hrůzostrašnější. Jeho pokožka je totiž pokrytá množstvím nádorů a puchýřů. Z neznámých důvodů tito tvorové ztratili možnost regenerace a nehojí se jim žádná zranění. Tento nedostatek však dohánějí extrémní výdrží, není tedy neobvyklé, pokud prasomor rozpáraný bok téměř na dva kusy, střeva táhne po zemi a stále se aktivně pohybuje. Díky prakticky žádnému imunitnímu systému je častým roznašečem všelijakých nemocí, jak lidských, tak zvířecích.

Prasomor se živí nejčastěji mršinami, je proto častým návštěvníkem popravišť a hřbitovů, kde svým čenichem rozrývají hlínu ve snaze najít potravu. Občas však navštíví i elfský les, což pokaždé vžene starost do tváře nejednomu z elfů. Jejich lov není složitý, zvířata se nejeví agresivně, spíš naopak. Chovají se, jako by žádnou bolest jednoduše necítili. Jejich mrtvolu je však potřeba spálit, aby se nemoci tohoto tvora nešířily dále. Prasomora většinou doprovází i silný zápach, který je cítit několik desítek, ne-li stovek metrů daleko. Tato zvířata se sdružují v malých skupinkách, v jejichž čele stojí vždy samec. Mláďat se narodí několik desítek, přežijí však většinou tři až čtyři.

Velikost: 1 metr
Typ: Mrchožrout
Podstata: Organická
Výskyt: Popraviště, hřbitovy, lesy ve Famyoku
Vzácnost: Střední
Nebezpečnost: Střední (díky možnosti infekce)
Náročnost lovu: Nízká

 

Živočich o velikosti do jednoho centimetru. Jde o parazita který se živý masem svého hostitele. Žijí sice jenom po jednom, ale i tak josu velice nepříjemní. Dokáží přežít až několik týdnů bez potravy, takže mají dost času i bez hostinele naklást vajíčka do volné přírody. Buď do vody, nebo do rostlinných plodů. I přes kůži se může nepozorovaně dostat do těla a sežírat ho zevnitř. Je to velice bolestivé a téměř nenalezitelné, jelikož v rámci jednoho organismu se Purec dokáže magicky přemistňovat ze svalu do svalu, a tak jej lze vypudit pouze léčivým elixírem. Trvá asi pět dní, než sežere všechno svalstvo svého hostitele a zanechá jenom tělo neschopné pohybu čekající na smrt. Ke kladení vajec nepotřebuje partnera.


Velikost: Do jednoho centimetru
Typ: Červ
Podstata: Polomagická
Výskyt: Lesy Famyoku a některých okolitých ostrovů
Vzácnost: Vysoká
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: Vysoká

 

Živočich o velikosti do jednoho centimetru. Jde o parazita který se živý nervovými buňkami svého hostitele. Žijí sice jenom po jednom, ale i tak josu velice nepříjemní. Dokáží přežít až několik týdnů bez potravy, takže mají dost času i bez hostinele naklást vajíčka do volné přírody. Buď do vody, nebo do rostlinných plodů. I přes kůži se může nepozorovaně dostat do těla a sežírat ho zevnitř. Není to bolestivé ale téměř nenalezitelné, jelikož v rámci jednoho organismu se Purec dokáže magicky přemistňovat z nervu do jiného nervu, mozku či míchy, a tak jej lze vypudit pouze léčivým elixírem. Trvá asi pět dní, než sežere celou nervovou soustavu svého hostitele a zanechá jenom mrtvou kopu svalů. Projevuje se ztrátou koordinace pohybů, později různých funkcí mozku jako schopností, smyslů až nakonec přijde demence po které následuje už jen smrt.. Ke kladení vajec nepotřebuje partnera.

Velikost: Do jednoho centimetru
Typ: Červ
Podstata: Polomagická
Výskyt: Lesy Noypry a Daerie, a několik okolitých ostrovů
Vzácnost: Vysoká
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: Vysoká

Q

R

Ř

S

Sarroci jsou tvorové vzhledem velice podobní krokodýlům, avšak Sarroci narozdíl od krokodýlů mají mnohem tvrdší, rohovatější a ostřejší kůži. Proto je velice nebezpečné se jich dotýkat. Na nohách však nemají drápy, nýbrž mají mezi prsty blány pro snažší pohyb ve vodách. Zajímavá je jejich hlava, která vypadá, že je naopak. Oči má pod spodní čelistí, nos má také na spodní čelisti. V ústech se skrývá velký dlouhý lepkavý jazyk, kterým sarroci chytají svou kořist. Ten může jako chapadlo ovládat jak se mu zlíbí. Jazyk může mít až pět metrů a je zhruba podobně silný jako upír, nelze se z jeho sevření tedy tak snadno dostat. Žijí po jednom a živí se masem. Jejich vejce jsou drsná na dotek a velká asi jako lidská hlava. Nejsou agresivní, ale útočí kdykoliv se k nim někdo přiblíží blíž než na dva metry. Vyskytují se hlavně v močálech Famyoku, nebo pralese Noypry.

Velikost: do tří metrů, jazyk má až dalších 5 metrů
Typ: Plaz
Podstata: Nemagická
Výskyt: Bažiny ve Famyoku, Prales v Noypře
Vzácnost: Střední
Nebezpečnost: Střední až vysoká
Náročnost lovu: Střední

 

Příšery, které se ukrývají v těch nejhlubších tmách, tam, kde slunce nikdy nesvítí. Jsou dokonale slepí, jejich předností však není zrak. Po prostorách jeskyní či bludišť mají natažené po zemi vlákna sítí, které jim dokonale prozradí, pokud se nějaký odvážlivec vydal do jejich teritoria. Díky své velikosti a jedu dokážou lehce porazit zkušeného válečníka. Pokud vstoupí do teritoria pavouka skupina, dokáže pavouk ze sítí vytvořit pasti v podobě smyček, a tak odchytává jednoho odvážlivce po druhém. Při kousnutí je oběť paralyzována. Pavouk svoji kořist omotá pavučinou ke stěně či ji zavěsí ke stropu. Nešťastník tak bývá při vědomí několik hodin, než se v sítích udusí.

Stínový pavouk je ryze samotářský tvor, který se sdružuje jen při páření. Vajíčka jsou pro mnohé tvory nedosažitelná, matky je upevňují na stropy svých úkrytů. Celý pavouk je černý s tmavě zeleným žíháním a dlouhými chlupy, které slouží pro orientaci ve tmě. Útočí ze zálohy, málokdy se postaví přímo své kořisti. Pokud ano, tak jen v případě, že si je pavouk jistý, že je kořist slabá. Jejich lov je pro mnohé zbytečný, občas se však najde někdo, kdo shání jejich jed.

Velikost: 3-4 metry
Typ: Pavouk
Podstata: Organická
Výskyt: Labyrint v podzemí Ailmaru
Vzácnost: Běžná
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: Vysoká

 

Má proporce podobné jako běžný lovecký pes, až na to, že je kompletně hnědý. Hnědá srst, hnědé drápy, hnědá kůže, hnědý jazyk, hnědé až žluté oči i se zorničkami a také hnědá krev. Tvarem lebky a uší připomíná však spíše medvěda. Nevydává však žádné zvuky, jelikož nemá žádný hlasový orgán. Oproti psovi je hrozně vychrtlý a kůže na trupu je tak tenká, že je přes ní vidět vnitřní orgány včetně tlukoucího srdce. Sváteční běsové jsou velice agresivní a teritoriální. Útočí ze zálohy a vždy ve velkých skupinách. Jejich zbraněmi jsou ostré zuby, které mají povrch jako pila, drápy se stejnou vlastností a nebezpečně ledově studená kůže, která způsobuje při doteku omrzliny. Vzhledem k tomu, že v horách nejspíše nemá přirozeného nepřítele, jeho tělo není téměř vůbec odolné. I jednoduchá rána pěstí dokáže prorazit tenkou kůži a způsobit fatální zranění. Sváteční běs získal své jméno tak, že historicky první záznam jeho výskytu byl v Ledových horách, kde nejspíše žije. Živí se jenom masem. Víc však o nich zatím není známo.

Velikost: zhruba 0,5 metru, jako běžný velký pes
Typ: Zimní, Dravec
Podstata: Polomagická – kůže běse je nepřirozeně ledová
Výskyt: Ledové hory
Vzácnost: Střední
Nebezpečnost: Vysoká
Náročnost lovu: 2-3

Š

T

Ť

U

V

Valounci jsou roztomilá stvoření, svou velikostí připomínající průměrného psa. Ve volné přírodě si je snadno spletete s obyčejným kamením, maskují se tak před náhodnými objeviteli. V případě, že totiž vycítí nebezpečí, převalí se na záda čímž zakryjí krystaly všeho druhu, které rostou z jejich zad a dají na obdiv své břicho a nohy složené z hrubého kamení a hornin. Ten, kdo neví, co hledá je tak snadno přehlédne. Celý Valounek se skládá ze čtyř nohou z hrubého kamení, kulatého těla připomínající veliký kámen, na jehož hřbetě vyrůstají velké i malé drahokamy všelikého druhu i velikosti. Valounek má dokonce schopnost tyto krystaly na hřbetě rozsvítit, když prochází jeskyněmi, ve kterých běžně hledá útočiště před lidmi. Valounci jsou totiž v posledních letech loveni a prodáváni jako mazlíčci díky jejich roztomilému vzhledu a návratnosti investice. Valounek totiž do doby než vyroste do své plné velikosti shazuje krystaly, co mu vyrostou na zádech a jsou rok od roku větší a větší. Valounek nemá hlavu, ústa i malá černá očička připomínající vyleštěný Onyx má umístěny na základním kameni tvořící jeho tělo. Protože je to zvířátko na své poměry opravdu těžké, pohybuje se kolíbavým pohybem, při kterém šoupe nohy po centimetrech dopředu. I když jsou Valounci čím dál vzácnější, lidé prohledávající okolí i vnitřky různých jeskyň mohou najít krystaly jen tak se povalující na zemi. Ovšem pozor, lidé nejsou jediné bytosti, které láká krása a blyštivost kamenů. 

Valounek je čistě rodinný typ, běžná rodinka se skládá ze dvou dospělých Valounků a dvou až tří dospívajících. Jak se rodí malí Valounci se zatím nezjistilo, protože veškeré pokusy o jejich rozmnožení v zajetí selhaly. I přes to, že Valounci jsou tvorové dlouhověcí tak v případě, že umře, celý zčerná a postupně se změní ve velkou hroudu uhlí. 

Velikost: Zhruba 1m 
Typ: Neživý
Podstata: Magická
Výskyt: Odlehlé jeskyně a opuštěné doly. 
Vzácnost: Vysoká 
Nebezpečnost: Nízká
Náročnost lovu: Střední (Nejtěžší na jejich ulovení je vyhledání a následné vynesení.)

W

X

Y

Z

ŽPřihlásit se

Odkazy

 

 

 

Spolupráce

Naše ikona

Spolupracující projekty

 

Speciální poděkování
Terry Morco
Tir
Andromeda
Koira
T-bolt
Alia