Doprava - RPG Famyok

Doprava

 

Doprava mezi všemi územími je velice rozšířená. Snad každá postava touží po cestování po herním světě. Pokud patříte mezi nenápadné a běžné cestovatele, kteří jsou navíc společensky uznávaní v královském světě – jako jsou kupříkladu lidé, elfové či bílé čarodějnice, budete mít cestování podstatně jednodušší. S větší pravděpodobností na vás nebudou čekat hraniční kontroly a při svých cestách se nebudete muset přehnaně skrývat. Záleží však i na tom, kam se chystáte cestovat, ne všechny cesty jsou bezpečné – obzvláště pro zámožné obyvatele. Obyvatelé Famyoku mají oproti jiným značnou nevýhodu v tom, že by se dle pravidel světa neměli opustit svoje území a zůstat vyhnanci.

 

Přechod přes hranice

Přecházet přes hranice můžete buď oficiálním průchodem – hraničním přechodem, nebo si můžete někde najít skulinku, kterou proklouznete. To však pochopitelně nese i řadu nepříjemností a další rizika, neboť celý ostrov je uzpůsobený tak, že jednotlivá území rozdělují přírodní hranice. Navíc tyto cesty jen těžko, zdali vůbec, zdoláte kupříkladu s povozem. Pamatujte, že hranice Famyoku jsou velmi dobře hlídané královými vojáky a do Daerie probíhají přísné kontroly, aby se dovnitř ani ven nevpašovaly žádné zakázané či nelegální předměty, stejně tak, aby všechny bytosti temného charakteru zůstaly za hranicemi Famyoku. Chycené postavy mohou být uvězněny nebo lynčovány.

 

Způsoby cestování

  1. Pěší chůze

Velice oblíbeným způsobem cestování je chůze. Hlavně proto, že je nenáročná na peníze, pouze na výbavu a především čas.

 

  1. Cestování na koni

Druhým způsobem je cestování na koni. Obtížné pro toho, co s koňmi neumí, či se jich bojí, ale výhodné pro ostatní. Tento způsob je rychlejší nežli chůze, avšak nákladnější na obživu tohoto mazlíčka.

 

  1. Vlk/Bojová meziforma

Ne každý má tuhle možnost, ale pokud je Vaší rasou právě vlkodlak, můžete cestovat právě v této podobě. Tuto možnost lze využít po absolvování příslušného výcviku.

 

  1. Běžec

Ne každý má tuhle možnost, ale pokud je Vaší rasou právě elf, můžete cestovat právě v této podobě. Tuto možnost lze využít po absolvování příslušného výcviku.

 

  1. Povoz, kočár

Další způsob by se dal nazvat povoz, a přestože se skládá z koňů a dřeva, je mnohdy příjemnější nežli pouhé sedlo. Je rozhodně rychlejší než chůze, avšak může býti pomalejší než kůň. A přece jen si přiznejme, že přes spadlý strom se s povozem rychle nedostaneme. Je zde však více místa na převoz lidí či zboží.

 

  1. Lodě

Čtvrtým způsobem je cesta lodí, či jiným vodním prostředkem (člun, kánoe aj.). Rychlost je zde velice proměnlivá, neboť záleží na počasí a proudění větru. Také je důležité, kolik vesel dané plavidlo má.

 

  1. Vzdušná čára – let

Nejméně rozšířený způsob dopravy, a to zejména proto, že k němu potřebujete zvláštní schopnost. Patří však mezi nejefektivnější, časově nejméně náročný způsob a to zejména proto, že vzdušná čára je vždy nejkratší cestou. Rychlost může být však stejně jako u předchozího způsobu dopravy ovlivněná povětrnostními podmínkami a dalšími aspekty.Přihlásit se
Odkazy

Ostatní


Spolupráce

iHogwarts

 
Grafika

Vypravěc Bunny
Martell

 
Poděkování

Terry Morco
Tir
Martell
Andromeda
Vypravěč Bunny
Koira
T-bolt
Alia