Hazard - RPG Famyok

Hazard

 

Odpadlík

Hra s kostkami, která je velmi oblíbená po celém Famyoku. Pravidla jsou velmi jednoduchá, přesto však máte pocit, že všichni, kdo tuto hru hrají, o nich nemají nejmenší páru.
Na začátku každé hry se uzavřou sázky – většinou se sází o stejnou sumu peněz nebo o podobně hodnotné předměty.
Poté se určí pořadí, hází se ve směru hodinových ručiček pěti kostkami a sčítá se jejich hodnota. Ten, kdo má nejnižší číselnou hodnotu na konci kola vypadává. Hraje se tak dlouho, dokud nezůstane poslední hráč. Vítěz bere vše.

 

Risk

Nejedná se snad ani tak o hru jako spíš o jednorázový hod kostek, kdy bere všechno ten, který hodí nejvyšší číslo na kostkách. Na počtu kostek a na výši vsazené částky se mohou účastníci dohodnout nebo obojí určí krupiér.

 

Šťastné kolo

Hráč se posadí ke stolu. Na proti němu krupiér nabídne sázku na jedno z polí.
1,2,3,4,5,6. Hráč smí vsadit pouze na jedno pole za kolo. Minimální sázka je jeden zlatý, maximální sázka je 10 zlatých.
Poté Krupiér roztočí "Šťastné kolo". Pokud hráč vyhraje, je mu vyplacena hra v násobku s jeho sázkou.
Např. Pokud hráč vsadí jednu zlatou na „1“ vyhraje 1 zlatou (dohromady tedy na poli krupiér nechá 2 proto že tam jedna ležela, hráč si tedy bere dvě zlaté, protože jedna zlatá je jeho.) Pokud by vyhrál sázku jedné zlaté na poli „2“ vyhraje 2 zlaté (dohromady na poli krupiér nechá 3 proto že tam jedna ležela) apod.
Pokud padne na kole štěstí jiné číslo, než jaké bylo vsazeno, hráč přichází o vše, co vsadil.

 

Ruleta

Na ruletě jsou čísla od 1-20 a 0, hráč si může vsadit za jednu hru buď na konkrétní číslo, včetně nuly, zároveň si může za jednu hru vsadit buď na lichá/sudá nebo na velká <11-20>/ malá <1-10> čísla (lze vsadit pouze na sudá/lichá nebo na malá/velká), v tomto případě je výhra přesně dvojnásobek vsazené částky (1+1, 2+2, 3+3 atd.). Pokud se hráč trefí na nulu, vyhrává šestinásobek vsazené částky, pokud se trefí na číslo, vyhrává trojnásobek toho, co vsadil.
Minimální sázka 1 zlatý, maximální je 10 zlatých. Maximální výhra při jednom zlatém je, pokud se hráč trefí na nulu (-1 co vsadil +6 zlatých), druhá nejvyšší možná výherní částka při jednom zlatém jsou 4 zlaté (-1 vsadil, +3 za číslo +2 za sudá/lichá nebo za malá/velká). Nula není ani sudá, ani lichá a není ani velké, ani malé číslo.

 

Přebíjená

Krupiér vyhodnotí dvěma hráčům číslo před sázkou, které jim zašle v šepotu. Hráči si mohou vsadit na svou výhru i prohru (vyšší číslo vyhrává). A hráči se budou muset snažit oblafnout toho druhého. Vítěz beze vše.

 Přihlásit se
Odkazy

Ostatní


Spolupráce

iHogwarts

 
Grafika

Vypravěc Bunny
Martell

 
Poděkování

Terry Morco
Tir
Martell
Andromeda
Vypravěč Bunny
Koira
T-bolt
Alia