Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 341
Je dostupná registrace do beta testingu... Klikni zde

Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 421
Vlkodlaci - RPG Famyok

Počet postav

Člověk (17)
Elf (10)
Bílý mág (7)
Rituální mág (10)
Vlkodlak (15)
Upír (15)
Temný elf (4)

online

0 online postavy


Vlkodlaci

 

Vlkodlaci
Silná, divoká a nezávislá rasa. Pro mnohé jsou vlkodlaci naprostými barbary, kteří během úplňku propadají šílenství a mění se do krvelačných monster. Pro jiné je tato rasa obdivuhodná, ať už díky své zvířecí podobě, či způsobu života. Vlkodlaci již neodmyslitelně patří do světa Aerie a zastávají zde mnoho nejrůznějších pozic. Lovci. Bojovníci. Gladiátoři či bandité. Spojenci lidí i jejich nepřátelé. Vždy jsou ale spojováni s přírodou a neukojitelným hladem.
Přednosti
Vlkodlaci jsou přeborníci na kontaktní boj. Díky jejich neskutečné síle a schopnosti se proměňovat v aréně těžko hledají konkurenci. Výcviky kromě proměn umožňují i vylepšení smyslů, propůjčí pevnou srst, nebo řev, kterým lze zastrašit široké okolí. Vlkodlak v základu (i bez tréninků) je o 50 % silnější než běžní lidé.
Slabiny
Nejznámější slabinou vlkodlaků je odjakživa stříbro. Zranění způsobená tímto kovem se velmi špatně hojí. Vlkodlaci jsou také citliví vůči hlasitým zvukům a výrazným pachům. Během úplňku se bez výjimky mění na vlky, tehdy je ovládá jejich zvířecí stránka.
Vzhled
Ve své lidské formě se neliší od ostatních, ve společnosti se tak vlkodlak docela ztratí. Je u nich obvyklá vyšší svalová masa, neboť mnoho jejich schopností pramení z jejich síly. I móda vlkodlaků odkazuje mnohdy na jejich divokost, krajky či sukně jsou u nich opravdu raritou. Najdou se samozřejmě výjimky.

Ve zvířecí formě vlk dosahuje výšky až 1,5 metru. Jeho srst nemusí nutně nést stejnou barvu, jakou mají vlasy v jeho lidské podobě. Ve vlčí formě je možné rozeznat vlkodlaka proměněného a čistokrevného. Čistokrevní vlkodlaci se mohou chlubit o něco delšími chlupy na krku a delšíma ušima. Při zběžném pohledu je ale tento rozdíl téměř nepostřehnutelný. Do této formy se vlkodlaci převtělují během úplňku a nemohou se během něj proměnit zpět.

Pravá forma je kombinací člověka a vlka, která dosahuje velikosti až 2,5 metru. Málokdo ovládne tuto proměnu a mezi vlkodlaky je vzácná. Nese stejné zbarvení jako forma vlka. Zde je rozdíl mezi proměněným a čistokrevným vlkodlakem markantnější. Podoba proměněných je lidštější a vzpřímenější, zatímco podoba čistokrevných vlkodlaků je více bestiální.
Výskyt
Vlkodlaci byli původně vytvořeni v Aerii. Tak se ale stalo před mnoha věky a jejich druh se od té doby rozšířil i na blízké ostrovy kolem. Ve zvláštních případech se může vlkodlak objevit i daleko od zdejší země. V Aerii je tato rasa zastoupena téměř všude, a to včetně lidských měst. Často se skrývají a tají příslušnost ke svému druhu, ve snaze žít normálním životem. Největší množství vlkodlaků ale žije ve Famyoku, kde se sdružují obvykle do smeček. Nejvýznamnější lokalitou pro vlkodlaky je Horgaldar – vesnice vlkodlaků a sídlo smečky Gadwyn. Do upírského města Draycott vlkodlaci nemohou a jsou zde krutě pronásledováni.
Historie
Vlkodlaci byli vytvořeni pomocí staré magie, při snaze najít způsob k boji proti upírům. Po splnění svého účelu byli sami pronásledováni, neboť se obrátili proti lidem. Dlouhé věky se skrývali v lesích Famyoku. Ač šlo zprvu o málo početnou rasu, řady vlkodlaků se rychle rozšiřovaly. Za to mohly hlavně útoky bezduchých vlkodlaků, kteří propadli své vlčí stránce, na lidské osady. Přeživší těchto incidentů, kteří byli vlkodlaky pokousáni, se jimi sami stávali. Ze strachu lidé začali pálit lesy a pronásledovat každého, u koho pojali podezření, že by mohl být vlkodlakem. Konflikty tato rasa ale měla nejen s lidmi, ale i s upíry a mágy. Stali se tak vyhnanci, kteří svůj původ a mnohdy i svoji existenci skrývali. Jedné smečce se však podařilo uzavřít spojenectví s lidským královstvím. Od té doby se pohled na vlkodlaky mezi lidmi zlepšil a někteří z nich začali navzdory své rase pronikat do normální společnosti.
Potomstvo
Pokud je jeden z partnerů vlkodlak, je jisté, že potomek bude vlkodlakem také (vyjma temných elfů). Pokud došlo k oplodnění během novu, toto pravidlo mizí a je 50% šance, že potomek získá rasu druhého z rodičů. Narozený vlkodlak je vždy v lidské podobě a první úplňkovou proměnu lze sledovat až při šestém roku života.

Vlkodlaci mohou navyšovat své počty nejen rozmnožováním, ale také proměnou ostatních. Vlkodlak může v podobě vlka při kousnutí vypustit ze žlázy pod jazykem speciální jed, který se smísí s jeho slinami. Díky tomu, že se jed dostane zasaženému do krevního oběhu, má jedinec 50% šanci, že se stane vlkodlakem. Druhou metodou je vypití vlkodlačí krve – v tomto případě je proměna jistá. Proměněný jedinec trpí horečkami, a při úplňku zažívá svoji první proměnu, která je velmi bolestivá. V této chvíli se stává z jedince plnohodnotný vlkodlak. Elfové, temní elfové a upíři se nemohou stát vlkodlaky, a jed nemá na ně žádný efekt.
Délka života
Vlkodlaci na stáří umírají vzácně, neboť se staršího věku často ani nedožijí. Díky proměnám i velké fyzické zátěži umírají vlkodlaci většinou na celkovou opotřebovanost těla, při čemž starší z nich mají časté bolesti svalů, kostí i žaludku. Průměrná délka života čistokrevných vlkodlaků je kolem 55 let. Proměnění se mohou dožít až 65 let.
Vlkodlaci a společnost
Vlkodlaci se sdružují nejčastěji do smeček vedených alfou. Jejich systém se může různit. Některé jsou otevřené, jiné zase uzavřené s přesnými cíliy. Nelze být ve více smečkách najednou. Tou největší ve světě Aerie je smečka Gadwyn. Ta si vydobyla spojenectví i s lidmi, a jejich práva jsou stejná, jako ta lidská.

Lidé na vlkodlaky ale nehledí vždy s respektem a s důvěrou. Mnozí se jich bojí, a někdy je tato rasa i vyháněna. Lov vlkodlaků je sice zakázán, stále se ale najdou skupiny, které toto řemeslo provozují. Ne vždy jde o likvidaci. Vlkodlaci jsou i oblíbenýími otroky, za které se mimo Aerii velmi dobře platí. Největšími nepřáteli jsou upíři. Mezi nimi panuje neustálá nenávist, a pouhá jejich přítomnost je navzájem nepříjemná. Proto se tyto dvě rasy vždy bezpečně poznají.
Pohled společnosti na vlkodlaky

Pozitivní:
Neutrální: Elfové, Království, Bílí mágové, Temní elfové, Nelegální organizace
Negativní: Upíři, Rituální mágové

(Přehled odkazuje pouze na pohled širší společnosti, přístup jednotlivců může být různý)
Druhá duše
Těla vlkodlaků sídlí dvě duše. Ta lidská a ta vlčí. Vlčí stránka neumí komunikovat a často jedná jen pomocí emocí, kterými může ovlivňovat stránku lidskou. Může tak dát najevo hlad, strach, nenávist či jen pouhou radost a hravost. Člověk tyto emoce cítí, ví ale také, komu patří. Může se jim tak podvolit, či je záměrně potlačit. Pravidelné potlačování emocí je vyčerpávající a vyvolává mezi člověkem a vlkem spor. Po úplňku, během kterého právě duše vlka přebírá naprostou kontrolu nad tělem, už člověk nemusí mít díky sporu dost sil upozadit vlka. Vzniká tak bezduchý – vlkodlak uvězněný ve vlčí formě, kde byla lidské stránce odepřena vláda nad tělem. V této fázi už není možné, aby duše člověka získala tuto vládu zpět.

Rození vlkodlaci tento problém většinou nemají a emoce vlka berou často jako vlastní. Spor duší je obvyklý u čerstvě proměněných, a to konkrétně těch, kteří si být vlkodlakem nepřáli. Bezduchým se může vlkodlak stát i při extrémních situacích – například když se člověk zcela záměrně poddá zvířecím instinktům a odhodí své lidství.

Samotné proměny nejsou okamžité. Pokud se jedinec proměně brání, může trvat i několik minut. Nutno dodat, že celý proces je velmi bolestivý.
Úplňkové vytí
Rituál, který probíhá při úplňku – jedná se o společný lov vlkodlaků, kde alfa smečky či nejsilnější z vlků svolává blízké vlkodlaky pomocí vytí. Poté vyráží kupředu a vede skupinu k cíli lovu. Ten může být nejrůznější, od zvířecích stád až po lidské osady. K tomuto lovu se přidávají často i klasičtí vlci za vidinou snadné kořisti. Lov má svoji přísnou hierarchii, kdy vepředu běží ti nejsilnější. Případné předběhnutí může vyústit ve rvačku, neboť této pozice se málokdo dobrovolně vzdává.
Náboženství
Nejčastěji vlkodlaci vyznávají Varúlfurinn, početná část z nich jsou i ateisté. Může se samozřejmě ukázat i jiné náboženství.
Shrnutí
Vlkodlaci jsou ideální volbou pro postavy bojovníků, žoldáků a lovců. Jejich největší výhodou jsou silnější fyzické vlastnosti i možnost proměny ve vlka. Ta může napomoci v mnohých herních situacích a zpřístupňuje jedinečný styl hraní. Zástupci této rasy se mohou objevit prakticky v jakémkoliv koutu Aerie, vyjma města Draycott. Mají ale i své nepřátele, a to krom upírů i z řad lidí – ti často vlkodlaky odsuzují a bojí se jich. Není neobvyklé, že se zástupce této rasy vydávají za běžné občany. Vlkodlaci nevyžadují žádnou pokročilou znalost hry a jsou vhodní pro nováčky.



Přihlásit se

Ostatní


Spolupráce


Eriniamus

iHogwarts



TÝM PROJEKTU
» Azerethia
» Virusxteen
» Irismia
» Atsushi Hatuge
» Tir
» Martell
» Morgana
» Ju


PODĚKOVÁNÍ
» Nettie
» Terry Morco
» T-Bolt
» Filius Flitwick
» StrangeKami
» Vypravěč Bunny


FINANČNÍ POMOC
» Andromeda
» Koira
» Aila


V neposlední řadě patří dík i všem našem hráčům