Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 171
Je dostupná registrace do beta testingu... Klikni zde

Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 211
Kodex - RPG Famyok

Kodex

 

1. Seznamte se s pravidly RPG a snažte se je dodržovat ve všech situacích. Pokud vám není něco jasné a nevíte, zdali si něco můžete dovolit napsat, prodiskutujte to se svým spoluhráčem, nebo se obraťte na admina. Nevědět a dělat chyby není hanba, člověk se díky nim učí!

2. Vypravěč má právo rozhodovat o tom, co se stane. Pokud máte pocit, že porušil nějaké pravidlo, nebo se spletl nějak jinak, podejte mu konstruktivní zpětnou vazbu.

3. Nerozlišujte staré a nové hráče, respektujte nováčky a snažte se jim pomoci během jejich herních začátků.

4. Při interakci s ostatními hráči na Discordu i mimo něj pamatujte, že za druhým monitorem sedí skutečný člověk, a jednejte s respektem. Nic nezkazíte, když se k nim budete chovat tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám.

5. Vytvořte si vědomý odstup mezi sebou a svými postavami. Jelikož vycházejí z vaší fantazie a vašich myšlenek, nedá se to provést úplně, ale pokud si dáte pozor, abyste zachovali čáru mezi jejich prožíváním a tím vaším, ušetříte si spoustu zbytečného trápení, pokud se vaší postavě stane nějaká křivda. Hra má být místem kreativity a relaxu, ne dalších emočních ran.

6. Je jenom na vás, jakou cestou se vaše postavy budou ubírat, se všemi jejími pozitivními a negativními důsledky. Pokud máte podezření, že je někomu nadržováno, máte plné právo o tom mluvit, ale držte se v takových případech konstruktuvních výtek a mezilidské úcty.

7. Prostor pro reakci je velmi důležitý. Pokud provádíte akci, která ovlivní druhou postavu, nehrajte, jako by se vám automaticky povedla.

8. Nebojte se záporna. Každý máme nějaké špatné vlastnosti a to samé platí pro naše postavy. I postavy, které dělají objektivně kruté a agresivní věci, hře mnoho přinášejí a pomáhají posouvat herní svět. Stejně tak jsou důležité postavy, které se svět snaží chránit. Jejich dynamika tvoří živé a akční prostředí naší hry.

9. Ačkoli se na Famyoku může stát, že postava zemře bez výslovného svolení jejího autora, smrt postavy by neměla být na denním pořádku. Smrt je posledním východiskem, když už se vyčerpala všechna ostatní řešení konfliktu mezi postavami. Nezabíjejte cizí postavy bez dobrého herního důvodu, což je pravidlo, které platí i pro vypravěče. Eventy, ve kterých se vaše postava ocitne v přímém ohrožení života, vypravěč předem označí, aby hráč zvážil sám, jestli chce ten risk podstoupit.

10. Hry s erotickým obsahem jsou povoleny, ale respektujte, prosím, že ne každý je chce psát, a nátlak ke psaní vnímáme jako formu sexuálního obtěžování, což je něco, co zde netolerujeme.


0. Pamatujte, že je to pouze hra, a jako taková by v prvé řadě měla být zábavná a příjemná pro všechny. Neobětovávejte kvalitu hry pro dosažení cílů své postavy, netlačte nikoho do ničeho a nenechte se nikým do ničeho tlačit.

Pokračování kodexu (pro Discord a jiná komunitní setkání)

1. Admin tým, programátoři a grafici jsou také lidé. Je v pořádku se na ně obracet, ale respektujte, že potřebují prostor a stejnou úroveň mezilidské úcty jako ostatní.
2. Respektujte, prosím, že komunitní prostory nejsou inzerce a neobtěžujte v nich své spoluhráče nevyžádanou reklamou. To samé se týká spamu – divoký spam narušuje komfort ostatních.
3. Udržujme naši komunitu bezpečnou a příjemnou. Pokud se vám něco nelíbí, podejte konstruktivní zpětnou vazbu. Urážky a nadávky sem nepatří. Snažte se zdržet vulgarit, i pokud nejsou mířeny proti konkrétním lidem. Rasismus, homofobie, transfobie, ableismus a poznámky, které ponižují konkrétní osobu nebo konkrétní menšinu na základě výše zmíněných charakteristik, věku, místa původu nebo vzhledových rysů, tady nemají absolutně žádné místo a admin tým si vyhrazuje právo takové komentáře smazat.
4. Pro obsah, jako jsou memy obsahující nahotu, sex, či extrémní černý humor, používejte, prosím pouze a jen kanál NSFW na Discordu. Ne každý chce takový obsah vidět a jejich rozhodnutí respektujeme.
5. Velká část mezilidského respektu, ke kterému se v tomto seznamu často obracíme, jsou taky ohledy k druhým a vyvarovávání se agresivním manipulačním technikám, jako je emoční vydírání nebo gaslighting. Bez ohledu na to, jestli jsou použity v kontextu domluv ohledně hry, nebo obecně v prostorech komunity, nejsou ani vzdáleně přijatelné.Přihlásit se

Ostatní


Spolupráce


Eriniamus

iHogwartsTÝM PROJEKTU
» Azerethia
» Virusxteen
» Irismia
» Atsushi Hatuge
» Tir
» Martell
» Morgana
» Ju


PODĚKOVÁNÍ
» Nettie
» Terry Morco
» T-Bolt
» Filius Flitwick
» StrangeKami
» Vypravěč Bunny


FINANČNÍ POMOC
» Andromeda
» Koira
» Aila


V neposlední řadě patří dík i všem našem hráčům