Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 171
Je dostupná registrace do beta testingu... Klikni zde

Notice: Undefined index: id in /web/htdocs4/famyokcz/home/www/index.php on line 211
Herní tipy aneb jak hrát - RPG Famyok

Počet postav

Člověk (17)
Elf (10)
Bílý mág (7)
Rituální mág (10)
Vlkodlak (15)
Upír (15)
Temný elf (4)

online

0 online postavy


Herní tipy aneb jak hrát

 

Na začátku si každý musí vytvořit svou postavu. Čím více ji promyslíte, tím lépe se Vám za ni bude hrát. Jaké má záliby, co ji baví nebo co naopak nesnáší? Má z něčeho obavy či dokonce trpí nějakou fobií? Je postava společenská nebo naopak introvertní. Má pihy? Tetování? I sebemenší detail Vám může pomoci postavu ve své hlavě „oživit“.

Pokud vstupujete do již rozehrané hry, snažte se do ní co nejvíce zapojit, dávejte podněty, na které se dá reagovat a reagujte pokud možno co nejvíce na podněty ostatních. Pokud budete v tichosti sedět v rohu místnosti u stolu, nikdy se do hry nedostanete. Postupem hry si na jiné postavy můžete začít vytvářet vazby – rodinné či jiné vztahy, což Vám dá motivace k budoucím hrám a pomůže Vám s vyvíjením postav. Dejte si však pozor na to, ke komu svoji postavu vážete, může to velmi ovlivnit budoucí dějovou linku Vaší postavy a to jak v kladném, tak záporném slova smyslu.

Rozepisujte se. Pokud děláte ve hře něco, co je velmi důležité a mělo by na to být upozorněno, specifikujte to. Můžete zmínit, proč Vaše postava dělá právě tento čin, aby hráč, který na Vás reaguje, si lépe dovedl představit danou situaci.

Mějte u sebe alespoň jednu stříbrnou nebo posvěcenou zbraň (v případě, že nehrajete za upíra nebo naopak za vlkodlaka, ti jen těžko budou mít u sebe něco, co jim nahání hrůzu a může jim ublížit).

Vyhledávejte historky, mýty a legendy. Mohou Vaši postavu posunout příběhově dál či navést na nějakou stopu. Sbírejte informace o všem, co se zamane. Vaše postava neví vše, co víte Vy jako hráč/ka. Její znalosti jsou tedy omezené a je potřeba je co nejvíce rozšířit.

Po boji nezůstávejte dlouho na místě. Boj bývá hlasitý a kdykoliv se může objevit nový nepřítel.

Noste s sebou zdroj světla – ať už se jedná o louč či lucernu. Neopomeňte mít s sebou i náhradní možnost pro případ, že o oheň přijdete – křesadlo aj.

Využijte herní možnosti si dopisovat mezi postavami. Tuto funkci využívejte především herním způsobem. Lze tak budovat vztahy mezi postavami, zvát je na hry, aj. Pro mimoherní chat slouží chatový sloupek v pravém menu nebo herní komunikátor – Discord.

Pořiďte si paklíče a naučte se s nimi pracovat. Dobré bude mít u sebe i jiné nářadí, které nebude na první pohled nepatrné, ale může Vám značně pomoci. Kolikrát postačí jen drobné sponky do vlasů. Na schování nejrůznějších předmětů můžete použít i boty. Berte však na vědomí, že ve většině cel Vás prohledají a převléknou.

Najděte si zvěda. Někdo, kdo bude Vaší skupině nebo jen Vaší maličkosti nosit informace, se vždy hodí. Neopomeňte však, že i tato funkce může být využita proti Vám.

Kdykoliv se chystáte s Vaší postavou na výpravu, zjistěte o daném místě co nejvíce informací. Znát byste měli zákony, obyvatele či jiné nezbytnosti, které by Vás mohly stát krk.

Stejně tak získávejte a zapisujte informace o jednotlivých vztazích mezi postavami. Může se Vám hodit znát, kdo je čí přítel nebo naopak nepřítel. S kým by bylo lepší si nezahrávat nebo koho poprosit o pomoc. Případně koho proti sobě poštvat.

Domluvte si ve skupinách nenápadné signály. Pokud nevlastníte náramky stopaře, nebo nejste vlkodlak s výcvikem telepatie a nemůžete komunikovat tímto způsobem, je lepší si určit nějaké znamení, znaky, které ne každý může rozpoznat. Může se jednat o gesta, grimasy, zvuky zvířat aj.

Vše je nutné odehrát herně. Pokud zosnujete různé lsti a plány, můžete být vypravěčem dotázáni o důkazy, které jim předcházely. Bez nich nemůže být hra uznaná, hráči hráli proti pravidlům a hrozí jim postih.

Nesnažte se o ovládnutí hry. Tato hra je čistě vytvořená pro vývoj jednotlivých postav. Není v kompetenci žádného hráče, aby mohl hru ovládnout. Existuje příliš mnoho okolních vlivů, které tento záměr vyruší a hráč pak zbytečně cítí demotivaci po cíli, který by mohl negativně ovlivnit celou hru.

Pořiďte si psy nebo jiná zvířata, která mohou pomoci jak v boji, tak při stopování, hlídání, lovu zvěře a jiných záležitostech.

Nebuďte neporazitelní. Uvědomte si, že každá postava má své limity a nebojte se ji dopřát chvíli zranitelnosti nebo i nějaký ten šrám. Stejně tak berte na zřetel i to, že postava může umřít.

Budujte svoje jméno. Chcete, aby Vaše postava byla všem známá v dobrém nebo naopak špatném světle? Nebojte se reputace. Hlaste se ke svým skutkům, zveličujte je, plaťte bardům, aby Vaše činy vyprávěly dál. Vaše jméno a činy se mohou rozšířit mezi většinu obyvatel, může vzbudit hrozbu či naopak důvěru ve Vás. Uvědomujte si však rizika obou pohledů. Pro svoje vlastní bezpečí si můžete vytvářet nové identity.

Využívejte povozy či koně. Cestování bude mnohem jednodušší, převezete víc věcí, případně postav, a pojede se Vám rozhodně pohodlněji. Tuto volbu pochopitelně zvažte, pokud cestujete na nepřátelské území či se snažíte být nenápadní.

Pokud táboříte ve skupině nebo jako jednotlivec kolem tábora nechávejte různá drobná poplašná zařízení či pasti, které se mohou hodit. Neopomeňte však, kde je máte, aby se do nich nechytil někdo z družiny. Hlídejte vždy alespoň po dvojicích.Přihlásit se

Ostatní


Spolupráce


Eriniamus

iHogwartsTÝM PROJEKTU
» Azerethia
» Virusxteen
» Irismia
» Atsushi Hatuge
» Tir
» Martell
» Morgana
» Ju


PODĚKOVÁNÍ
» Nettie
» Terry Morco
» T-Bolt
» Filius Flitwick
» StrangeKami
» Vypravěč Bunny


FINANČNÍ POMOC
» Andromeda
» Koira
» Aila


V neposlední řadě patří dík i všem našem hráčům