Hráčské desatero - RPG Famyok

Počet postav

Člověk (34)
Elf (21)
Bílý mág (22)
Rituální mág (24)
Vlkodlak (22)
Upír (26)
Temný elf (4)

Hráčské desatero

 

1. Dobrý hráč si vždy pročte „Pravidla RPG“ a „Reálie hry“ dopředu a dodržuje je. Nejdříve čte (či se podívá do „FAQ“) a až poté se ptá v případě, jsou-li mu nějaké věci nejasné. 

2. Dobrý hráč dodržuje „Pravidla RPG“ a v případě chyb si nechá poradit od „NON RPG upozornění“. Chápe, že základní pravidla se musí dodržovat, protože dělají hru hrou. 

3. Dobrý hráč ví, že musí ctít rozhodnutí „Vypravěče“, ačkoliv se mu na první pohled může zdát, že ne vždy hraje v jeho prospěch. 

4. Dobrý hráč nerozlišuje staré a nové hráče, respektuje nováčky a snaží se jim pomoci během jejich herních začátků. 

5. Dobrý hráč se k ostatním hráčům chová slušně, případné spory si řeší mimo hru. 

6. Dobrý hráč si uvědomuje rozdíl mezi hrou a realitou, která se mezi sebou neslučuje. Nepřenáší své vlastní strasti na svou postavu. Dodržuje vlastnosti, jaké postavě přiřkl dříve, případně se nebrání vývoji postavy dle herního příběhu. 

7. Dobrý hráč ví, že cestu své postavy si určuje sám. Nezávidím jiným, že se jim podařilo herních postupů, které získaly oprávněně. 

8. Dobrý hráč nehraje za cizí postavu, dává vždy prostor na reakce druhých. Pokud se hraje ve skupině, musí na reakci vyčkávat i ostatní hráči, nesmějí hrát tak, jako by již byla platná. 

9. Dobrý hráč se nebojí přiznat utrženou ránu v souboji či špatné vlastnosti své postavy. 

10. Dobrý hráč si uvědomuje, že bez temných či negativních bytostí by se ve hře nedalo obejít. Stejně tak jsou důležité i kladné postavy. 

11. Dobrý hráč bezdůvodně nezabíjí. Smrt postavy by neměla být na denním pořádku. 

12. Dobrý hráč nehraje pro cíl na úkor kvality hry. 

13. Dobrý hráč se řídí pravidly dobrého hráče. 

1. Dobrý hráč respektuje tvůrce hry i pověřené osoby, kteří se o hru starají a dohlíží na její chod. Je mu zřejmé, že bez těchto lidí by hra vůbec nebyla a je mu znám čas a úsilí, které do tohoto projektu společně nezištně vložili. 

2. Dobrý hráč nespamuje a nevyvěšuje reklamy bez povolení. 

3. Dobrý hráč nenadává ostatním, problémy řeší soukromě a zdržuje se vulgarit. 

4. Dobrý hráč je taktní a pokud se mu nelíbí něco, co napsali nebo vytvořili jiní hráči, umí buďto podat konstruktivní kritiku, nebo mlčí. 

5. Dobrý hráč neporušuje zákony České republiky, nešíří erotické a rasistické materiály, chová se přiměřeně svému věku. 

6. Dobrý hráč se snaží psát podle svého nejlepšího svědomí, slohově i gramaticky a snaží se více rozepisovat, aby usnadnil reagování druhých postav.Přihlásit se
Ostatní


Spolupráce

Eriniamus

iHogwarts

 
Grafika

Vypravěc Bunny
Martell

 
Poděkování

Terry Morco
Tir
Martell
Andromeda
Vypravěč Bunny
Koira
T-bolt
Alia